Titulinė skaidrė
Teismo sudėtis
Devizas
Vytis
En
En

Bendradarbiavimas su Europos komisija „Demokratija per teisę“

Informacija atnaujinta: 2016-06-16 13:26

Konstitucinis Teismas glaudžiai bendradarbiauja su Europos Tarybos patariamąja institucija konstitucionalizmo klausimais – Europos komisija „Demokratija per teisę“ (Venecijos komisija). Jis naudojasi šios komisijos sukurta ir tvarkoma konstitucinės jurisprudencijos duomenų baze CODICES, kurioje galima rasti svarbiausius daugelio valstybių konstitucinės justicijos institucijų sprendimus ir jų santraukas anglų, prancūzų kalbomis; į šią duomenų bazę siunčiami ir svarbiausi Konstitucinio Teismo nutarimai, išvados, sprendimai ir jų santraukos. Konstitucinis Teismas taip pat turi galimybę dalytis patirtimi Venecijos forume – per Venecijos komisiją kitų valstybių konstitucinės justicijos institucijų atstovams užduoti klausimus, svarbius sprendžiant konkrečias konstitucinės justicijos bylas, teikti atsakymus į jų paklausimus.

Kartu su Venecijos komisija Vilniuje buvo surengta keletas tarptautinių konferencijų: „Pilietybė ir valstybių teisių perėmimas“ (1997), Baltijos ir Skandinavijos šalių konferencija „Konstitucijos aiškinimas ir tiesioginis taikymas“ (2002), Konstitucinio Teismo veiklos 10-mečiui skirta konferencija „Konstitucinis teisingumas ir teisės viešpatavimas“ (2003), „Teisė ir faktas konstitucinėje jurisprudencijoje“ (2005), Konstitucijos priėmimo 20-mečiui skirta konferencija „Europos konstitucinio palikimo standartai“ (2012) ir „Šiuolaikinės konstitucinės justicijos tendencijos: nacionalinės ir tarptautinės teisės santykis“ (2013).

Konstitucinio Teismo teisėjai ne kartą yra skaitę pranešimus Venecijos komisijos surengtuose tarptautiniuose seminaruose. Konstitucinio Teismo teisėjas Gediminas Mesonis yra Lietuvai atstovaujantis Venecijos komisijos nuolatinis narys – nepriklausomas ekspertas.