Titulinė skaidrė
Devizas
Vytis
En Fr

Įvykiai

Žiniasklaidos atstovus kviečiame į spaudos konferenciją

2021-08-31

Nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. į Konstitucinį Teismą su individualiu konstituciniu skundu gali kreiptis kiekvienas asmuo, siekiantis apginti Konstitucijai prieštaraujančiu įstatymu ar kitu Seimo aktu, Respublikos Prezidento ar Vyriausybės aktu pažeistas savo konstitucines teises ar laisves.

Per pirmuosius dvejus šio žmogaus teisių gynimo instituto veikimo metus įgyta patirtis rodo, kad galimybė asmeniui tiesiogiai kreiptis į Konstitucinį Teismą buvo labai reikalinga – ja naudojamasi itin aktyviai. Pirmosios išspręstos bylos pagal individualius konstitucinius skundus taip pat rodo, kad galimybė apginti savo teises Konstituciniame Teisme yra reali – pusėje bylų, išspręstų pagal individualius konstitucinius skundus, nustatyta, kad ginčytas teisės aktas prieštarauja ar prieštaravo Konstitucijai.

Žiniasklaidos atstovus kviečiame į spaudos konferenciją, kurioje bus kalbama apie per dvejus metus nuo individualaus konstitucinio skundo instituto įdiegimo Lietuvoje įgytą patirtį. Spaudos konferencija vyks 2021 m. rugsėjo 1 d. 12 val. Konstituciniame Teisme.

Spaudos konferencijoje dalyvaus Konstitucinio Teismo pirmininkė Danutė Jočienė ir Konstitucinio Teismo teisėjai Elvyra Baltutytė ir Gintaras Goda.

Atsižvelgdami į ribojimus, susijusius su COVID-19 pandemija, žiniasklaidos atstovų prašome informuoti apie dalyvavimą iki rugpjūčio 31 d. 17 val. elektroniniu paštu giedre.maksimaityte@lrkt.lt arba telefonu 8 659 64 369.