Titulinė skaidrė
Teismo sudėtis
Devizas
Vytis
En
En

Įvykiai

Venecijoje vykusiuose renginiuose priimti Lietuvai svarbūs sprendimai

2016-03-14

Savaitgalį Venecijoje (Italija) vykusiame Pasaulio konstitucinės justicijos konferencijos (PKJK) Biuro posėdyje buvo pritarta kitais metais Vilniuje vyksiančio PKJK IV kongreso datai ir temai. Venecijoje taip pat vyko Europos komisijos „Demokratija per teisę“, vadinamosios Venecijos komisijos, 106-oji plenarinė sesija. Renginiuose dalyvavo Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas, teisėjas Gediminas Mesonis ir Konstitucinio Teismo kanclerė Ingrida Danėlienė.

Pirmą kartą Europoje organizuojamas didžiausias ir svarbiausias pasaulio konstitucinių teismų renginys – PKJK IV kongresas Vilniuje vyks 2017 m. rugsėjo 10–15 d. Tai nepaprasti mūsų valstybei metai – jais minėsime 25-ąsias Lietuvos Respublikos Konstitucijos metines. Kongrese planuojama sulaukti aukšto lygio delegacijų iš beveik 100 konstitucinės justicijos institucijų, tarptautinių šios srities organizacijų atstovų, tarptautinių teismų teisėjų.

Kongreso dalyviai Vilniuje bus kviečiami diskutuoti apie teisės viešpatavimą ir konstitucinį teisingumą šiuolaikiniame pasaulyje. „Pastarųjų mėnesių įvykiai rodo, kad teisės viršenybės principo įgyvendinimas ir šiandien yra labai aktualus ir svarbus klausimas mūsų Vidurio ir Rytų Europos regiono šalyse, pusę amžiaus gyvenusiose priespaudos ir okupacijos sąlygomis, kai teisės viršenybė ir konstitucinis teisingumas visiškai neegzistavo. Ši tema ne mažiau aktuali ir viso pasaulio konstitucinės justicijos institucijoms, nes atveria plačias galimybes diskutuoti ne tik apie skirtingas teisės viršenybės sampratas, bet ir apie konstitucinės justicijos vaidmenį susidūrus su šiuolaikiniais iššūkiais teisės viršenybei“, – pristatydamas būsimojo kongreso temą pažymėjo Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas.

PKJK Biuro nariams buvo pristatyta IV kongreso programa, darbotvarkė, interneto svetainė ir kiti svarbūs jau atlikti parengiamieji darbai. Susitikime patvirtintas ir būsimojo kongreso logotipas, kurį kiekvienam kongresui kuria jį organizuojanti institucija.

Lietuvos logotipą sudaro konstituciją simbolizuojanti knyga, žmogaus siluetas ir gaublys. Jie išreiškia glaudų konstitucinės justicijos institucijų bendradarbiavimą dalijantis vertinga patirtimi, sukaupta įgyvendinant konstitucinį teisingumą. „Logotipas įprasmina nacionalinių konstitucinių teismų dalyvavimo pasaulinėse bendrijose svarbą, simbolizuoja konstitucijos viršenybę teisės sistemoje, tačiau džiugu atkreipti dėmesį, kad šiame logotipe harmoningai dera Lietuvos valstybės vėliavos spalvos, įkūnijančios šį svarbų renginį organizuojančios valstybės tautinį tapatumą“, – pristatydama kongreso logotipą kalbėjo Konstitucinio Teismo kanclerė ir kongreso organizacinio komiteto pirmininkė I. Danėlienė.

Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo atstovai padėkojo PKJK III kongreso organizatoriui Korėjos Respublikos Konstituciniam Teismui ir jo pirmininkui Parkui Han-Chului už dalijimąsi gerąja patirtimi rengiant šį ypač svarbų pasaulinį kongresą.