Titulinė skaidrė
Devizas
Vytis
En Fr

Įvykiai

Tarptautinėje konferencijoje aptarta parlamentinės priežiūros praktika ir naujos galimybės

2021-05-14

Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas nuotoliniu būdu dalyvavo JAV tarptautinės plėtros agentūros (angl. USAID) ir Rytų Europos fondo organizuotoje tarptautinėje konferencijoje „Parlamentinė priežiūra XXI amžiuje“.

Konferencijos dalyviai aptarė esminius parlamentinės priežiūros pasiekimus ir problemas Ukrainoje ir kitose šalyse, tarp jų – Europos Sąjungos valstybės, JAV, Jungtinė Karalystė.

Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas konferencijos diskusijoje „Kokia yra moderni parlamentinės priežiūros praktika ir jos sėkmės istorijos?“ kalbėjo apie parlamentinės priežiūros Lietuvoje konstitucinius standartus, pristatė Konstitucinio Teismo jurisprudenciją, susijusią su konferencijos tema. D. Žalimas apibūdino Lietuvoje vykdomos parlamentinės priežiūros formas, ribas ir principus, taip pat apibūdino parlamentinės priežiūros ypatumus nepriklausomų institucijų (pvz., nacionalinio  visuomeninio transliuotojo) atžvilgiu. Daugiausia dėmesio pranešime skirta parlamentinių specialiųjų tyrimų komisijų veiklai – jų sudarymo principams, tyrimo objekto nustatymui, išvadų reikšmei.

Konferencijos dalyviai taip pat svarstė COVID-19 pandemijos įtaką parlamentinei priežiūrai Ukrainoje, aptarė naujas parlamentinės priežiūros galimybes ir rekomendacijas, kaip ši funkcija turėtų būti stiprinama.

Konferencijoje dalyvavo Ukrainos Aukščiausiosios Rados nariai, Ukrainos Vyriausybės atstovai, USAID ekspertai iš įvairių šalių.