Titulinė skaidrė
Teismo sudėtis
Devizas
Vytis
En
En

Įvykiai

Konstitucinių teismų pirmininkus priėmė Seimo Pirmininkė

2015-10-26

Šiandien Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė priėmė Konstitucinio Teismo pirmininką Dainių Žalimą ir Lietuvoje viešinčius Moldovos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininką Alexandrą Tănasę, Latvijos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininką Aldį Lavinį, Gruzijos Konstitucinio Teismo pirmininką Georgą Papuašvilį, Ukrainos Konstitucinio Teismo pirmininką Jurijų Bauliną ir teisėją Stanislavą Ševčuką.

Per susitikimą Seimo pirmininkė pabrėžė glaudaus ir rezultatyvaus Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo dialogo ir bendradarbiavimo su Europos Sąjungos Rytų partnerystės šalimis Ukraina, Moldova ir Gruzija svarbą. Ji pažymėjo, kad bendradarbiavimas teisės srityje išlieka perspektyvus ir svarbus, nes, atsižvelgiant į regionui tenkančius geopolitinius iššūkius, būtina stiprinti europinę dimensiją konstitucinių teismų veikloje ir europinius nepriklausomus konstitucinius teismus visose Rytų partnerystės valstybėse.  

„Teisininkų bendruomenė siekia aktyviai prisidėti prie Rytų partnerystės šalių demokratizacijos, euroatlantinės integracijos, sėkmingo konstitucinių reformų įgyvendinimo, teisės viršenybės ir pagarbos žmogaus teisėms ir laisvėms įtvirtinimo“, – savo ruožtu pažymėjo Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas. Jis taip pat priminė, kad Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas nuo pat savo veiklos pradžios aktyviai bendradarbiauja su kaimyninių šalių konstituciniais teismais, o pastaraisiais metais sparčiai plečiasi jo tarptautiniai ryšiai su Europos Sąjungos Rytų partnerystės šalimis. Mūsų šalies Konstitucinis Teismas aktyviai dalijasi jurisprudencinės veiklos patirtimi su Moldova, Ukraina ir Gruzija, kurios siekia kurti europines valstybes ir įgyvendina svarbias teisines reformas.

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.