Titulinė skaidrė
Teismo sudėtis
Devizas
Vytis
En
En

Įvykiai

Konstitucinis Teismas dirba nuotoliniu būdu, tačiau bylų nagrinėjimas nesustoja

2020-03-16

Lietuvos Respublikos Vyriausybei visoje šalies teritorijoje paskelbus karantiną, tokiu sprendimu siekiant užkirsti kelią koronaviruso (COVID-19) plitimui, valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, atsižvelgiant į jų galimybes, darbas turi būti organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu. Kaip jau esame informavę, nuo 2020 m. kovo 13 d. iki atskiro pranešimo piliečiai Konstituciniame Teisme aptarnaujami tik nuotoliniu būdu. Nuo 2020 m. kovo 16 d. nuotoliniu būdu dirba ir dauguma Konstitucinio Teismo valstybės tarnautojų ir darbuotojų, išskyrus atvejus, kai atitinkamas funkcijas būtina atlikti darbo vietoje.

Konstitucinis Teismas jau netiesiogiai susidūrė su koronaviruso pandemija. Dvi Konstitucinio Teismo darbuotojos, vykdydamos reikalavimus, kuriais siekiama užkirsti kelią koronaviruso (COVID-19) plitimui, po atostogų vasarį Šiaurės Italijoje buvo izoliavęsi 14 dienų.

Šiuo metu Konstitucinio Teismo posėdžiuose negali dalyvauti dvi teisėjos: viena iš jų po atostogų Ispanijoje, į kurią buvo išvykusi praėjusią savaitę, vykdydama karantino sąlygas, izoliavosi 14 dienų ir dirba nuotoliniu būdu. Kitai teisėjai po atostogų Lotynų Amerikos šalyse, į kurias išvyko prieš dešimt dienų ir į Lietuvą planuoja grįžti šios savaitės pabaigoje, bus taikomos tos pačios sąlygos. Nepaisant to, bylų nagrinėjimas Konstituciniame Teisme nenutrūks. Konstitucinio Teismo įstatymo 19 straipsnyje yra numatyta galimybė priimti sprendimus Konstituciniam Teismui esant ne visos sudėties – šio straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad Konstitucinis Teismas bylas nagrinėja ir nutarimus, išvadas ar sprendimus priima kolegialiai, dalyvaujant ne mažiau kaip 2/3 visų Konstitucinio Teismo teisėjų. Šio įstatymo 90 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad Konstitucinio Teismo posėdžiai vyksta jo nuolatinėje būstinėje.

Informacija žiniasklaidos atstovams. Jeigu karantino laikotarpiu būtų skelbiami Konstitucinio Teismo nutarimai, primename, kad yra galimybė stebėti jų tiesioginę transliaciją svetainėje www.lrkt.lt. Dėl komentarų žiniasklaidai prašytume kreiptis individualiai į pirmininko patarėją viešiesiems ryšiams G. Maksimaitytę, tel. (8 5)  261 1451 arba +370 659 64 369.