Titulinė skaidrė
Teismo sudėtis
Devizas
Vytis
En

Įvykiai

Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo sveikinimas 30-ųjų Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimo metinių proga

2020-03-10

Sveikinu visus mus su 30-osiomis Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimo metinėmis!

Ši data, mano akimis, – viena svarbiausių kiekvienam Lietuvos piliečiui, nes žymi ne tik mūsų šalies, kaip nepriklausomos valstybės, sugrįžimą į pasaulio žemėlapį. Ji rodo, kad Laisvės troškimo negali sunaikinti net penkiasdešimt agresyvios priespaudos metų, o žmonės geba susivienyti didžiam tikslui. Esu tikras, kad „lietuvių tauta, šimtmečiais atkakliai gynusi savo laisvę ir nepriklausomybę, įkūnydama prigimtinę žmogaus ir Tautos teisę laisvai gyventi ir kurti savo tėvų ir protėvių žemėje – nepriklausomoje Lietuvos valstybėje, siekdama atviros, teisingos, darnios pilietinės visuomenės ir teisinės valstybės“, niekada nepamirš, ko galima netekti nepaisant šių vertybių, pasinėrus į tarpusavio kovas, skaldomiems valdžios dalybų ar užvaldytiems privilegijų troškimo.

Tad linkiu išsaugoti ar atrasti tą Vienybės jausmą, kuris padeda nuversti kalnus, sugriauti imperijas ir sukurti Laisvę mylinčių žmonių valstybes! Su mūsų visų Laisve!

Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas