Titulinė skaidrė
Devizas
Vytis
En Fr

Įvykiai

Konstitucinio Teismo pirmininkė Danutė Jočienė dalyvauja tarptautinėje konferencijoje „Teisės viršenybė ir teisingumas skaitmeniniame amžiuje“

2021-09-08

Konstitucinio Teismo pirmininkė Danutė Jočienė rugsėjo 8–10 d. Strasbūre (Prancūzijos Respublika) dalyvauja Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) suorganizuotoje tarptautinėje konferencijoje „Teisės viršenybė ir teisingumas skaitmeniniame amžiuje“. D. Jočienė dalyvaus ir susitikime su Europos komisijos „Demokratija per teisę“ (Venecijos komisija) atstovais.

Technologijų vystymasis pastaraisiais metais ženkliai paveikė visas kasdienio gyvenimo sritis, tarp jų ir valstybių teismų sistemų darbą. Per pandemiją elektroninė komunikacija leido teismams sėkmingai veikti toliau, suteikė galimybes gerinti savo veiklos kokybę ir veiksmingumą. Tačiau sparti technologijų plėtra gali turėti ir neigiamų pasekmių kalbant apie teisės viršenybę ir žmogaus teisių apsaugą. Tarptautinės konferencijos „Teisės viršenybė ir teisingumas skaitmeniniame amžiuje“ tikslas – aptarti teisėjams ir teismams jų darbe kylančius iššūkius. Konferencijos dalyviai diskutuos apie dirbtinio intelekto naudojimą teismų sistemoje, ypač priimant teisminius sprendimus, dalysis patirtimi apie teisės kreiptis į teismą įgyvendinimą COVID-19 pandemijos metu ir po jos, svarstys naudojimosi socialine žiniasklaida reikšmę, teisėjų, liudytojų ir kitų bylų dalyvių privatumo apsaugą naudojant skaitmenines technologijas.

Konferencijoje dalyvauja žymiausi įvairių Europos šalių teisininkai, nacionalinių aukščiausiųjų teismų vadovai.