Titulinė skaidrė
Teismo sudėtis
Devizas
Vytis
En

Įvykiai

Konstitucinio Teismo pirmininkas su Varėnos moksleiviais kalbėjosi apie Konstituciją ir teisinių žinių svarbą

2020-10-15

Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas kartu su teisingumo ministru Elvinu Jankevičiumi Varėnoje dalyvavo teisinių žinių dienai skirtuose renginiuose.

D. Žalimas Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijoje su moksleiviais kalbėjosi apie Konstituciją ir teisinių žinių svarbą kiekvienam piliečiui.

„Teisinių žinių svarbą labai aiškiai apibūdina ant Konstitucinio Teismo posėdžių salės sienos užrašyta lotyniška sentencija, kurios esmė – įstatymai gina tuos, kurie juos gerbia. Kitaip tariant, juos išmano ir jų paiso, – pabrėžė D. Žalimas. – Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika – tai įtvirtinta pirmajame mūsų šalies Konstitucijos straipsnyje. O demokratija prasideda nuo žinių, nes tik žinantis savo teises žmogus gali būti aktyvus ir visavertis pilietinės visuomenės narys, kuriam svarbi jo, kartu ir visos šalies, gerovė.“  

Varėnos viešojoje bibliotekoje teisingumo ministras E. Jankevičius aktyvavo mobiliąją aplikaciją-viktoriną „Žinau savo teises“, skirtą teisinėms žinioms visuomenei ir ypač jaunimui skleisti ir įtvirtinti. Viktorinos (žaidimo) forma bus galima įgyti reikalingų teisinių žinių, kurios pravers ginant savo teises. Mobilioji aplikacija-viktorina (žaidimas) pritaikyta Android ir iOS operacinę sistemą palaikantiems išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams. Ji randama internetinėse aplikacijų parduotuvėse „Google Play Store“ ir „App Store“, iš jų naudotojai galės ją atsisiųsti į mobiliuosius įrenginius nemokamai.

Sveikindamas šią Teisingumo ministerijos iniciatyvą, Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas pasidžiaugė, kad dabartiniam jaunimui patraukliausia mobiliosios aplikacijos forma sukurta ir praktiškai naudingą turinį pateikianti viktorina suteikia puikią galimybę sudominti žmones teisinėmis žiniomis ar paskatinti jas gilinti.

„Tai puikus ir įdomus projektas, kurio svarbiausias prizas yra žinios, vedančios per gyvenimą, išmokančios būti aktyviais demokratinės visuomenės nariais“, – pabrėžė D. Žalimas.