Titulinė skaidrė
Teismo sudėtis
Devizas
Vytis
En
En

Įvykiai

Konstitucinio Teismo pirmininkas Kišiniove dalyvauja tarptautinėje konferencijoje

2015-09-24

Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas rugsėjo 24–25 d. dalyvauja Kišiniove (Moldovos Respublika) vykstančioje tarptautinėje konferencijoje „Konstitucinio teismo ryšiai su kitomis valstybės institucijomis“, skirtoje Moldovos Respublikos Konstitucinio Teismo 20-mečiui paminėti.

Konferencijoje, kurią surengė Moldovos Respublikos Konstitucinis Teismas kartu su Europos komisija „Demokratija per teisę“ (Venecijos komisija), aptariami konstitucinių teismų, įstatymų leidžiamosios ir vykdomosios valdžios tarpusavio sąveikos klausimai, konstitucinių teismų sprendimų įgyvendinimo Rytų Europos šalyse patirtis ir problematika.  

Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas Kišiniove skaitė pranešimą „Konstitucinio Teismo aktai kaip gyvoji Konstitucija“ ir vedė diskusiją „Konstitucinio teismo ryšiai su parlamentu ir vyriausybe. Konstitucinio teismo vaidmuo sprendžiant tarp valdžios institucijų kylančius „konfliktus““.

Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas taip pat susitiko su Ukrainos Konstitucinio Teismo pirmininku. Susitikime aptarti abiejų šalių konstitucinių teismų bendradarbiavimo klausimai.