Žiema
Titulinė skaidrė
Teismo sudėtis
Devizas
Vytis
En
En

Įvykiai

Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas lankosi Slovėnijos Respublikoje

2019-05-13

Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas ir jį lydinti delegacija su darbo vizitu lankosi Slovėnijos Respublikoje. Vizitas suorganizuotas Slovėnijos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininko Rajko Knezo kvietimu.

Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas ir delegacijos nariai Konstitucinio Teismo teisėjas Gediminas Mesonis ir kanclerė Ingrida Danėlienė pirmadienį susitiko su Slovėnijos Konstitucinio Teismo pirmininku ir teisėjais. Per susitikimą buvo pristatyta abiejų šalių konstitucinių teismų veikla, kalbėta apie svarbiausias pastarųjų metų bylas, asmenų konstitucinių skundų nagrinėjimo praktiką Slovėnijos Konstituciniame Teisme ir Lietuvos pasirengimą tokių skundų nagrinėjimui.  

„Džiaugiuosi, kad turėjome galimybę pasikalbėti apie teismų veiklą bei jurisprudenciją, ir matau, kad mums Slovėnijos patirtis yra labai svarbi – Lietuvos piliečiai tik nuo rugsėjo turės galimybę tiesiogiai kreiptis į Konstitucinį Teismą, o jūs asmenų skundus nagrinėjate jau ne vienus metus. Tikiuosi, kad ir mūsų patirtis galės būti naudinga jums sprendžiant įvairius klausimus“, – sakė Konstitucinio Teismo pirmininkas.

D. Žalimas taip pat susitiko su Slovėnijos Respublikos Prezidentu Borutu Pahoru. Prisiminęs paskutinį savo vizitą Lietuvoje, Prezidentas B. Pahorus pabrėžė vertinantis draugystę su Lietuva ir pasidžiaugė konstitucinių teismų bendradarbiavimu. B. Pahorus domėjosi mūsų šalies teismų sistema ir teismų veikla, Konstitucinio Teismo sprendžiamais klausimais. Aptartas šalių požiūris į iššūkius Europos saugumui ir tarptautinei teisei, pagalba Europos Sąjungos Rytų partnerystės valstybėms.

Slovėnijos Respublikos Konstitucinio Teismo nuotrauka.