Titulinė skaidrė
Teismo sudėtis
Devizas
Vytis
En
En

Įvykiai

Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas lankosi Moldovoje

2019-07-04

Moldovos Respublikos vicepremjero Andrėjaus Nastasės kvietimu Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas liepos 4–5 d. lankosi Moldovos Respublikoje.

A. Nastasės teigimu, Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo ir asmeninė jo pirmininko parama Moldovos Respublikos europinei integracijai, ekspertinė pagalba tobulinant Konstitucinio Teismo veiklą yra labai svarbi, todėl naujai suformuota Vyriausybė tikisi dar glaudesnių ryšių, atnaujinto dvišalio bendradarbiavimo.

Vizito metu D. Žalimas susitiks su Moldovos Respublikos vicepremjeru A. Nastase, teisingumo ministre Olesea Stamate, prezidentūros atstovais. Svarbiausios pokalbių temos – Moldovos teisinės sistemos reforma ir jos iššūkiai, šalies Konstitucinio Teismo veiklos atnaujinimas.  

Priminsime, kad Moldovos Respublikos Konstitucinis Teismas birželį iš dalies tapo šios šalies konstitucinės krizės priežastimi, nes dėl jo priimtų šešių nutarimų susidarė dvivaldystė. Konstitucinis Teismas birželio 15 d. pats panaikino šiuos šešis nutarimus, o Venecijos komisijai juos pripažinus nekorektiškais, birželio 25 d. visas atsistatydino.

Lietuvos ir Moldovos konstitucinių teismų iniciatyva yra įkurta Baltijos ir Juodosios jūrų regionų valstybių konstitucinės justicijos asociacija (BBCJ). Šios asociacijos  tikslas – plėtoti konstitucinių teismų bendradarbiavimą siekiant stiprinti ir skatinti Europos Sąjungos (ES) ir ES Rytų partnerystės šalių konstitucinių teismų keitimąsi gerąja ir aktualiąja patirtimi ir taip prisidėti prie pamatinių demokratijos principų diegimo ir įtvirtinimo Rytų partnerystės regione.

Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas 2016 m. apdovanotas Moldovos Respublikos garbės ordinu už svarų indėlį plėtojant ir stiprinant tarpinstitucinį Lietuvos ir Moldovos bendradarbiavimą konstitucinio teisingumo srityje.