Titulinė skaidrė
Devizas
Vytis
En Fr

Įvykiai

Konstitucinio Teismo delegacija dalyvauja tradicinėje Lietuvos ir Lenkijos konstitucinių teismų teisėjų konferencijoje

2015-05-28

Gegužės 27–29 d. Varšuvoje (Lenkija) vyksta kasmetinė Lenkijos Respublikos Konstitucinio Tribunolo ir Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo teisėjų konferencija. Tradicija rengti tokias dvišales konferencijas gyvuoja jau lygiai dvidešimt metų.  

„Nueitas ilgas ir sėkmingas dvišalio bendradarbiavimo kelias, galintis tapti sektinu pavyzdžiu ir kitoms abiejų šalių institucijoms. Visus tuos metus Lietuva ir Lenkija gyveno intensyviai ir smarkiai besikeičiančioje socialinėje, ekonominėje ir geopolitinėje aplinkoje, susidūrėme su panašiomis teisinėmis problemomis ir iššūkiais. Todėl galimybė keistis patirtimi, analizuoti ir plėtoti konstitucinę jurisprudenciją, bendrai ieškoti atsakymų į sudėtingus konstitucinės justicijos klausimus yra didelė vertybė, kurią, tikiu, ir toliau sėkmingai puoselėsime“, – sako Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas.

Šių metų konferencijoje bus nagrinėjama tiek Lietuvoje, tiek Lenkijoje aktuali rinkimų teisės tema. Pranešimus apie rinkimų teisę Lenkijos ir Lietuvos konstitucinių teismų jurisprudencijoje skaitys teisėjai Pranas Kuconis ir Wojciechas Hermelińskis. Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas supažindins su Konstitucinio Teismo per praėjusius metus tirtomis problemomis. Konstitucinio Tribunolo jurisprudencijos raidą apžvelgs teisėjas Piotras Tuleja.