Titulinė skaidrė
Devizas
Vytis
En Fr

Įvykiai

Konstituciniame Teisme lankėsi JAV lietuvių jaunieji lyderiai

2021-08-03

Konstituciniame Teisme liepos 29 d. lankėsi svečiai iš Jungtinių Amerikos Valstijų – Lietuvos ambasadoriaus JAV fondo ateities lyderiai, 2020 m. ir 2021 m. atrankų nugalėtojai, aktyviai dalyvaujantys JAV lietuvių jaunimo sąjungos ir bendruomenės veikloje, Simonas Bingelis ir Laura Schmidt.

Teisėjas Vytautas Mizaras ir teismo kancleris Vaidas Lubauskas susitikę su svečiais ir diskutavo apie Lietuvos teisės sistemą, Konstitucinio Teismo veiklą, aktualias bylas, jurisprudencijos ateities iššūkius.

Lietuvos ambasada Vašingtone kartu su Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Globalios Lietuvos departamentu Lietuvoje organizuoja kasmetines pažintines stažuotes, kurių metu JAV lietuvių jaunieji lyderiai supažindinami su Lietuvos politine sistema, susitinka su Prezidentūros, Seimo, Vyriausybės, ministerijų ir kitų institucijų atstovais, gilinasi į Lietuvos vidaus ir užsienio politikos iššūkius, užsienio lietuvių vaidmenį prisidedant prie Lietuvos interesų atstovavimo kitose šalyse. Pažintis su Konstitucinio Teismo veikla buvo vienas iš jaunųjų lyderių lūkesčių jų stažuotės metu.