Titulinė skaidrė
Devizas
Vytis
En Fr

Įvykiai

Konstitucijos dienai paminėti – kasmetinė tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija Seime

2019-10-18

2019 m. spalio 25 dieną sukanka 27 metai, kai Lietuvoje buvo priimta Konstitucija. Sukakties išvakarėse, spalio 23 dieną, Seime rengiama tradicinė tarptautinė konferencija, kuri šiemet skiriama aptarti teisėkūros patirtį ir jai kylančius iššūkius.

Įstatymų leidyba ir jos problemos nūdienos Lietuvoje ir Europos Sąjungos valstybėse, prezidento, vyriausybės bei konstitucinių teismų vaidmuo šiame procese, visuomenės įtaka bei fundamentalūs su teisėkūra susiję principai, kylantys iš aukščiausios galios teisės akto – konferencijos dalyvių, mokslininkų ir praktikų, dėmesio centre.

Spalio 23-ąją savo patirtimi dalinsis žinomi konstitucinės teisės specialistai iš Lietuvos ir Ukrainos, Sakartvelo, Latvijos, Lenkijos ir Norvegijos. Konferencijoje pranešimus skaitys Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas, buvę teisėjai Vytautas Sinkevičius, Toma Birmontienė, buvęs Europos Sąjungos Teisingumo Teismo teisėjas Egidijus Jarašiūnas, Latvijos prezidento patarėjas Janis Pleps, laikinoji Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkė Sigita Rudėnaitė, Vyriausiojo administracijos teismo pirmininkas Gintaras Kryževičius ir kiti garsūs užsienio ir Lietuvos teisininkai.

Mykolo Romerio universiteto iniciatyva kartu su Lietuvos Respublikos Konstituciniu Teismu organizuojama konferencija atvira visuomenei, tačiau būtina išankstinė registracija konferencijos tinklalapyje http://ktp.mruni.eu/ Detalesnė informacija apie renginį teikiama elektroniniu paštu vti@mruni.eu