Titulinė skaidrė
Teismo sudėtis
Devizas
Vytis
En
En

Įvykiai

Konstitucijos dieną – diskusija apie Konstitucijos stabilumo svarbą

2019-10-24

Spalio 25-ąją – Konstitucijos dieną – Konstitucijos kūrėjai ir buvę bei esami Konstitucinio Teismo teisėjai diskutuos tema „Dešimt Lietuvos Respublikos Konstitucijos pataisų: kiek nutolta nuo pirminės idėjos?“. Diskusija prasidės spalio 25 d. 12 val. Konstitucinio Teismo salėje. Tiesioginę transliaciją bus galima stebėti Konstitucinio Teismo svetainėje www.lrkt.lt paspaudus nuorodą „Tiesioginė transliacija“.  

27-ąjį gimtadienį pasitinkanti Konstitucija – ne tik ilgiausiai galiojanti, bet ir stabiliausia modernios Lietuvos istorijoje. Per visą galiojimo laikotarpį Tautos referendumu priimta Konstitucija buvo keista tik dešimt kartų. Pirmoji Konstitucijos pataisa patvirtinta 1996 m., o paskutinė – 2019 m., kai, papildžius jos 106 ir 107 straipsnius, buvo įtvirtinta teisė asmenims tiesiogiai kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl savo konstitucinių teisių ar laisvių pažeidimo.

Apie tai, kiek valstybei svarbus Konstitucijos stabilumas, kodėl vis bandoma kaitalioti Konstitucijos nuostatas, ar reikėtų ką nors taisyti, kuo papildyti mūsų šalies Konstituciją, diskutuos buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas prof. dr. Juozas Žilys, buvęs Konstitucinio Teismo teisėjas prof. dr. Vytautas Sinkevičius, buvęs Konstitucinio Teismo ir Europos Sąjungos Teisingumo Teismo teisėjas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas. Diskusijoje taip pat dalyvaus Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Europos Komisijos narys Vytenis Povilas Andriukaitis ir žurnalistė Rita Miliūtė, ją moderuos Konstitucinio Teismo pirmininkas prof. dr. Dainius Žalimas.