En

Įvykiai

BBCJ Pareiškimas dėl agresijos ir žmogaus teisių pažeidimų okupuotose BBCJ šalių teritorijose pasmerkimo ir persekiojimo dėl jų

2018-04-13

Tbilisyje (Gruzija) vykusiame Baltijos ir Juodosios jūrų regionų valstybių konstitucinės justicijos asociacijos III kongreso parengiamajame darbo susitikime ir Generalinės asamblėjos sesijoje Gruzijos, Lietuvos, Moldovos ir Ukrainos konstitucinių teismų vadovai pasirašė pareiškimą, kuriuo pasmerkiama agresija ir pabrėžiama būtinybė persekioti už ją atsakingus asmenis.

Ukrainos ombudsmeno biuro tarnautojai domėjosi Konstitucinio Teismo veikla

2018-04-06

Konstituciniame Teisme lankėsi pažintinio vizito į Lietuvą atvykę Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ukrainoje įgyvendinamo projekto „Žmogaus teisių apsaugos užtikrinimas per teismus“ dalyviai – buvusi Ukrainos ombudsmenė (iki 2018 m. kovo mėn.) Valerija Lutkovska, Ukrainos ombudsmeno biuro ir ESBO projektų koordinatoriaus Ukrainoje biuro darbuotojai. Su svečiais susitiko Konstitucinio Teismo teisėjai Vytautas Greičius ir Gediminas Mesonis.

Konstitucinio Teismo delegacija lankosi Moldovoje

2018-04-05

Moldovos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininko kvietimu Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo vadovaujama delegacija vieši Kišiniove (Moldovos Respublika).

BBCJ smerkia agresiją ir pabrėžia būtinybę persekioti už ją atsakingus asmenis

2018-04-04

Tbilisyje (Gruzija) vykstančiame Baltijos ir Juodosios jūrų regionų valstybių konstitucinės justicijos asociacijos (toliau – BBCJ) III kongreso parengiamajame darbo susitikime ir Generalinės asamblėjos sesijoje Gruzijos, Lietuvos, Moldovos ir Ukrainos konstitucinių teismų vadovai pasirašė pareiškimą, kuriuo pasmerkiama agresija ir pabrėžiama būtinybė persekioti už ją atsakingus asmenis.

Konstitucinio Teismo delegacija vieši Gruzijoje

2018-04-03

Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo vadovaujama delegacija dalyvauja Tbilisyje (Gruzija) vykstančiame Baltijos ir Juodosios jūrų regionų valstybių konstitucinės justicijos asociacijos (toliau – BBCJ) III kongreso parengiamajame darbo susitikime.

Ukrainos Konstitucinio Teismo pirmininkas: „Svarbiausia – užtikrinti teismo nepriklausomumą ir susigrąžinti piliečių pasitikėjimą“

2018-03-26

Konstituciniame Teisme lankėsi Ukrainos Konstitucinio Teismo pirmininkas Stanislavas Ševčukas. Susitikime su Konstitucinio Teismo pirmininku Dainiumi Žalimu ir teisėjais jis padėkojo už kolegų iš Lietuvos pagalbą tobulinant jo vadovaujamo teismo darbą ir už sveikinimus tapus Ukrainos Konstitucinio Teismo pirmininku. S. Ševčukas pabrėžė, kad padėtis šiame teisme yra sudėtinga, todėl apsispręsti dėl pirmininko pareigų nebuvo lengva.

Vilniuje viešės Ukrainos Konstitucinio Teismo pirmininkas

2018-03-23

Pirmadienį, kovo 26 d., Vilniuje viešės Ukrainos Konstitucinio Teismo pirmininkas Stanislavas Ševčukas. Nuolatinis šio teismo pirmininkas išrinktas po beveik metų pertraukos. Vizito metu S. Ševčukas lankysis Konstituciniame Teisme, susitiks su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto nariais, premjeru Sauliumi Skverneliu, užsienio reikalų viceministru Dariumi Skusevičiumi, Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininku Adu Jakubausku, Mykolo Romerio universiteto rektoriumi Algirdu Monkevičiumi.

D. Žalimas: „Sveikinu Ukrainos ryžtą persekioti už agresiją atsakingus asmenis“

2018-03-13

Rusijos Federacijos konstitucinio teismo pirmininkas ir 18 jo teisėjų traukiami baudžiamojon atsakomybėn už dalyvavimą vykdant agresiją prieš Ukrainą – aneksuojant Krymą. Šiandien yra pirmoji iš dviejų datų, kuriomis jie kviečiami į apklausą Ukrainos vyriausiojoje karo prokuratūroje.

Konstitucinis Teismas paskelbė metinį pranešimą

2018-03-12

Konstitucinis Teismas, tęsdamas tradiciją visuomenę supažindinti su praėjusių metų veikla, paskelbė metinį 2017 metų veiklos pranešimą. Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas jame apibendrino ne tik svarbiausias pernai spręstas konstitucines problemas, bet ir nuveiktus darbus tarptautinio bendradarbiavimo ir viešosios komunikacijos srityse.

Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas: „Sveikinu visus mus su Kovo 11-ąja, Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimo diena!“

2018-03-09

Nepriklausomybės atkūrimą 1990 m. kovo 11 d. lėmė mūsų Tautos troškimas gyventi laisvoje Lietuvos valstybėje. Už Laisvę mums teko mokėti brangiausią kainą – geriausių Lietuvos žmonių gyvybes. Tai mus įpareigoja šiandien, kai sovietinės imperijos palikuonys mėgina Europos sienas perbraižyti jėga, aprauda šios imperijos griūtį ir kvestionuoja mūsų Nepriklausomybę, ne mažiau ryžtingai visomis išgalėmis ginti Laisvę ir Teisę.