En

Įvykiai

Dainius Žalimas: BBCJ stiprybė – realus įsipareigojimas teisės viršenybei ir laisvei, solidarumas ir parama šalių strateginiams siekiams

2018-05-16

Tbilisyje (Gruzija) vykstančiame Baltijos ir Juodosios jūrų regionų valstybių konstitucinės justicijos asociacijos (BBCJ) III kongrese „Konstitucinių teismų vaidmuo Europos integracijos procese“ Gruzijos, Lenkijos, Lietuvos, Moldovos ir Ukrainos konstitucinių teismų atstovai diskutuoja apie nacionalinės ir Europos Sąjungos (ES) teisės suderinimą.

Tbilisyje vyksta BBCJ III kongresas

2018-05-16

Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo vadovaujama delegacija gegužės 16–17 d. dalyvauja Tbilisyje (Gruzija) vykstančiame Baltijos ir Juodosios jūrų regionų valstybių konstitucinės justicijos asociacijos III kongrese „Konstitucinių teismų vaidmuo Europos integracijos procese“.

Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas dalyvavo Lenkijos televizijos „TVPinfo“ laidoje

2018-05-07

Gegužės 3 d. viešėdamas Varšuvoje (Lenkija) Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas dalyvavo televizijos „TVPinfo“ laidoje „Minęła dwudziesta“ („Po 20 valandos“).

Ukrainos saugumo tarnyba paskelbė Rusijos Federacijos konstitucinio teismo teisėjų paiešką

2018-05-07

Ukrainos saugumo tarnyba paskelbė Rusijos Federacijos konstitucinio teismo pirmininko Valerijaus Zorkino ir trylikos šio teismo teisėjų paiešką.

Varšuvoje minimos 1791 m. gegužės 3 d. Konstitucijos metinės

2018-05-03

Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas Lenkijos Respublikos Prezidento Andrzejaus Dudos kvietimu dalyvauja Varšuvoje (Lenkija) vykstančiose Abiejų Tautų Respublikos 1791 m. gegužės 3 d. Konstitucijos 227-ųjų metinių minėjimo iškilmėse.

Dainius Žalimas: Gegužės 3-iosios Konstitucija gali būti vertinama kaip teisės viršenybės revoliucija

2018-05-03

1791 m. gegužės 3 d. Abiejų Tautų Respublikos – Lietuvos ir Lenkijos – Konstitucijai šiemet sukanka 227 metai. Kodėl ir šiandien, praėjus amžiams ir gyvendami pagal 25 metus gyvuojančią Lietuvos Respublikos Konstituciją, vis dar manome, kad ši data reikšminga?

BBCJ Pareiškimas dėl agresijos ir žmogaus teisių pažeidimų okupuotose BBCJ šalių teritorijose pasmerkimo ir persekiojimo dėl jų

2018-04-13

Tbilisyje (Gruzija) vykusiame Baltijos ir Juodosios jūrų regionų valstybių konstitucinės justicijos asociacijos III kongreso parengiamajame darbo susitikime ir Generalinės asamblėjos sesijoje Gruzijos, Lietuvos, Moldovos ir Ukrainos konstitucinių teismų vadovai pasirašė pareiškimą, kuriuo pasmerkiama agresija ir pabrėžiama būtinybė persekioti už ją atsakingus asmenis.

Ukrainos ombudsmeno biuro tarnautojai domėjosi Konstitucinio Teismo veikla

2018-04-06

Konstituciniame Teisme lankėsi pažintinio vizito į Lietuvą atvykę Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ukrainoje įgyvendinamo projekto „Žmogaus teisių apsaugos užtikrinimas per teismus“ dalyviai – buvusi Ukrainos ombudsmenė (iki 2018 m. kovo mėn.) Valerija Lutkovska, Ukrainos ombudsmeno biuro ir ESBO projektų koordinatoriaus Ukrainoje biuro darbuotojai. Su svečiais susitiko Konstitucinio Teismo teisėjai Vytautas Greičius ir Gediminas Mesonis.

Konstitucinio Teismo delegacija lankosi Moldovoje

2018-04-05

Moldovos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininko kvietimu Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo vadovaujama delegacija vieši Kišiniove (Moldovos Respublika).

BBCJ smerkia agresiją ir pabrėžia būtinybę persekioti už ją atsakingus asmenis

2018-04-04

Tbilisyje (Gruzija) vykstančiame Baltijos ir Juodosios jūrų regionų valstybių konstitucinės justicijos asociacijos (toliau – BBCJ) III kongreso parengiamajame darbo susitikime ir Generalinės asamblėjos sesijoje Gruzijos, Lietuvos, Moldovos ir Ukrainos konstitucinių teismų vadovai pasirašė pareiškimą, kuriuo pasmerkiama agresija ir pabrėžiama būtinybė persekioti už ją atsakingus asmenis.