En

Įvykiai

Dėl ilgalaikės Seimo nario ligos Konstitucinis Teismas negali pradėti nagrinėti bylos dėl Seimo paklausimo, ar Seimo nario Kęstučio Pūko veiksmai prieštarauja Konstitucijai

2017-10-16

Konstitucinis Teismas yra pasirengęs posėdžiui konstitucinės justicijos byloje dėl pareiškėjo Seimo 2017 m. gegužės 2 d. nutarime išdėstyto paklausimo, kuriuo kreipiamasi dėl išvados, ar Seimo nario Kęstučio Pūko konkretūs veiksmai, nurodyti Seimo specialiosios tyrimo komisijos pateiktų siūlymų pradėti apkaltos procesą Seimo nariui K. Pūkui pagrįstumui ištirti ir išvadai dėl pagrindo pradėti apkaltos procesą parengti išvadoje, prieštarauja Konstitucijai.

D. Žalimas: „Teisėjai negali būti uždara privilegijuota bendruomenė“

2017-10-13

Kijeve viešintis Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas susitiko su Ukrainos Rados nare, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pakomitečio pirmininke, Ukrainos nuolatinės delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje vadove Iryna Friz, Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretoriumi Aleksandru Turčinovu, kitais politikais ir teisininkais.

Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas vieši Kijeve

2017-10-12

Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas Ukrainos Konstitucinio Teismo kvietimu spalio 12–13 d. vieši Kijeve. Vizito tikslas – aptarti konstitucinių teisių apsaugą, Europos konstitucinių teismų praktiką saugant asmens neliečiamumą ir kitas žmogaus teises bei laisves, Lietuvos ir Ukrainos konstitucinių teismų bendradarbiavimo, taip pat kitus tarptautinių ryšių klausimus.

Konstitucinis Teismas kviečia susipažinti su jo veikla

2017-10-06

Konstitucinis Teismas, minėdamas Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25-ąsias metines, kviečia susipažinti su jo veikla. Spalio 20 d. (penktadienį) 10.00 val., 13.00 val. ir 15.00 val. organizuojamos ekskursijos, į kurias prašome registruotis iš anksto.

Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas dalyvauja EŽTK įsigaliojimo Moldovoje minėjimo iškilmėse

2017-10-06

Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas spalio 6 d. dalyvauja Kišiniove (Moldova) vykstančioje Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos įsigaliojimo Moldovos Respublikoje 20-ųjų metinių minėjimo iškilmėse.

Pasaulio konstitucinės justicijos konferencijos IV kongreso dalyviai skelbia Vilniaus komunikatą

2017-09-15

Pasaulio konstitucinės justicijos konferencijos (PKJK) IV kongreso dalyviai skelbia Vilniaus komunikatą (Vilnius Communiqué). Jame atkreipiamas dėmesys į tai, kad teisės viršenybė yra kiekvienos teisės sistemos kertinis akmuo ir ji glaudžiai susijusi su demokratija bei žmogaus teisių apsauga. Taip pat jame pabrėžiama, kad ne vienas teismas yra patyręs savo šalies vykdomosios ar įstatymų leidžiamosios valdžios, taip pat žiniasklaidos spaudimą.

D. Žalimas: svarbiausias konstitucinių teismų uždavinys – užtikrinti, kad būtų užkirstas kelias pagundai netrukdomai riboti žmogaus teises

2017-09-12

Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, vykstančio Pasaulio konstitucinės justicijos konferencijos IV kongreso (toliau – PKJK IV kongresas) pirmosios dienos sesijose diskutuota apie teisės viršenybės sampratų įvairovę ir naujus iššūkius teisės viršenybei. Kiekvienoje šio kongreso sesijoje pristatomi įžanginiai pranešimai, parengti pagal dalyvių prieš kongresą užpildytą klausimyną, vyksta diskusijos.

Prasideda Pasaulio konstitucinės justicijos konferencijos IV kongresas

2017-09-12

Šiandien Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, prasidėjo Pasaulio konstitucinės justicijos konferencijos IV kongresas (toliau – PKJK IV kongresas).

Žiniasklaidos atstovus kviečiame į spaudos konferenciją

2017-09-11

Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, vyksta Pasaulio konstitucinės justicijos konferencijos IV kongresas (toliau – PKJK IV kongresas). Jo tema „Teisės viršenybė ir konstitucinė justicija šiuolaikiniame pasaulyje“. Žiniasklaidos atstovus kviečiame į spaudos konferenciją rugsėjo 12 d. 11 val. Nacionalinės dailės galerijos Kino salėje.

Prasideda Pasaulio konstitucinės justicijos konferencijos IV kongresas

2017-09-11

Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, prasideda Pasaulio konstitucinės justicijos konferencijos IV kongresas (toliau – PKJK IV kongresas). Jo tema „Teisės viršenybė ir konstitucinė justicija šiuolaikiniame pasaulyje“. Penkiose sesijose bus diskutuojama apie teisės viršenybės sampratų įvairovę skirtingose valstybėse, konstitucinių teismų vaidmenį užtikrinant teisės viršenybę, žmogaus konstitucinių teisių apsaugą, konstitucinių teismų nepriklausomumą.